Jdi na obsah Jdi na menu
 


Expedice Apalucha 2010

zakladna-21-500.jpgVýcvikové středisko Svazu záchranných brigád kynologů České republiky Spáleniště se stalo pro naší kynologickou skupinu fantastickým víkendovým azylem.
Sešlo se zde tvrdé jádro z letošního LVT v Lučkovicích. Naše řady rozšířily dvě nové tváře, Míša Kingová s dobrmanem Achninnem a Marta z Plzně, která v prosinci bude mít nové štěńátko.
Ubytovací podmínky i celkové zázemí je na Spáleništi super. Naše dobrmaní skupina vyměnila teplý pokoj nad klubovnou za dřevěný srub.
Byl sice bez topení, ale naše dobrmanky mohly bydlet s námi a nemuseli jsme je nechávat v autě nebo venkovních odkládačkách. Do pokojů v hlavní budově psi nesmí a srub byl na ubytování se psy přímo zařízen. 2272-dscn5561-jpg.jpeg
S námi ve srubu bydlela Míša Kingová s Kingem a tříčlenná rodina Jílků z Plzně. Právě rodina Jílků, bydlejíc v levém křídle poznala, co to je mít dobrmana. Sorbona, ač byla po večeři, sežrala Jardovi co bylo k mání a že toho k mání bylo :-). On si chudák v dobré víře nechal otevřený pokoj s tím, že až půjde do hajan, bude mít v pokoji teplíčko (topilo se pouze ve vstupní místnosti). Já nechala holkám otevřeno ze stejného důvodu. Jarda zřejmě přeslechl mojí prosbu!!! ....... všechno, co se dá sežrat, prosím uklidit na horní palandu a tak díky naší Sorboně přišel o dvě štangle salámu, o sýr na stopu a pytel pamlsků. Ta potvůrka měla ten den na kontě již listový koláček s tvarohem, který jsem zapoměla v autě. Kim jako vždy byla hodná, nebo se tak jen tvářila, že ona nic. Nabývám dojmu, že toto naše soutěžení "kdo z koho"  budeme hrát celý náš společný život, kdy Sorbona v nestřeženeném okamžiku, kdy přestanu být ostražitá a zapomenu uklidit vše poživatelné, sežere na co přijde. Teď vypadala jak těsně před porodem......... a ráno nás čekala stopařská zkouška.
Páteční večer dostaly všechny holky  v kuchyni volno.apalucha_patek_034.jpg Práce padla na chlapy, kteří dostali za úkol naklepat a naložit krkovici na řízky. Chlapi nejen že krájeli,klepali a solili, ale i prováděli řádnou vnitřní dezinfekci.
Náš náčelník se pochlapil a v sobotu šest hodin ráno vstal a v klubovně zatopil a tak společnou snídani jsme si mohli všichni vychutnat se vším všudy.
V devět hodin začaly zkoušky.
Na zkoušky se přihlásilo 7 psovodů. 5 stopařů, jedno BHčko a jedno IPO-V. Paní rozhodčí jsme porazili v poměru 6:1.
Po zkouškách se všichni po skupinkách (psovod+dítě+pes nebo psovod+pes) vydali "Po stopách Yetiho". 305.jpg
Stopy Yetiho vedly převážně lesem s několika stanovišti, kdy na každém stanovišti měl psovod udělat nějaký úkol. Pes měl práci až při dostižení Yetiho. Musel psovoda ochránit a Yetiho zneškodnit.
278.jpgV cíli každý psovod střílel za vzduchovky na svůj terč. Dobrou mušku musel každý podpořit velkým panákem slivovice.
Pánská část měla dobrý trénink, ale některým psovodkám slivovice moc při míření nepomohla. Z naší dobrmaní skupiny byl nejlepší Jirka, což jsme s Míšou předpokládaly.
Po expedici byla obrana s Jirkou Machem,
Jirka běhal, skákal, ukrýval se jehličinách, prostě udělal všechno proto, aby to nás i psy bavilo. Při volných chvílích hopsal na hrazdě a někteří klučíci ho následovali.apalucha_sobota_100.jpg
Potom se konala oslava narozenin(v partě byli 3 oslavenci), pivo teklo proudem a řízků bylo, že některým lezly ušima.
V neděli ráno se šlo na stopy a pak se kousalo. Já se ujala smažení druhé várky krkovice a usmažené horké řízky rozdávala k okamžité konzumaci. Milovník řízků Vráťa prohlásil, že by si dal raději nějakou zeleninu, no příště pro ty slabší, co nic nevydrží přibalím nějakou tu mrkvičku :-). Ostatní účastníci se tvářili spokojeně, psi mírumilovně.apalucha_sobota_198.jpg
 

Po obědě se hromadně uklidilo, sbalili jsme saky,paky a ve dvě hodiny jsme předávali areál správci Spáleniště. Povzdechla jsem si, že je škoda, že to hezké vždy tak rychle uteče, ale odjížděli jsme všichni s nadějí, že když ne na jaře, tak na podzim na Expedici "Apalucha 3" se tady opět všichni sejdeme.

Všichni se mějte krásně a na další společné akci ahóóóóój !!!   Jitka Ebony
 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Účastníci expedice Apalucha 2010